KURUMSAL KİMLİĞİMİZ

Hava Fotoğrafçılığı olarak, 2000 yılında Adana'da MRS Havacılık adı ile kurulan firmamız, profesyonel hava fotoğrafçılığı şirketidir.

Havadan fotoğraf çekimi konusunda uzmanlaşan firmamız,en son teknolojileri takip edip kendini sürekli yenilemeyi ilke edinmiştir.

Bilgimiz, teknolojimiz ve ekip çalışmamız, kuş perspektifini doğru ışıkla bütünleştirerek yaptığımız işin garantisini pekiştiriyor.

Amacımız, Türkiye'de faaliyet gösteren firma olarak, havadan fotoğraf çekme tekniğini ileri teknoloji ile birleştirip her alana hitap edecek çalışmalarımızı yaygınlaştırmaktır.

Şubat 2007'de İstanbul şubemiz faaliyetine başlamış olup, Türkiye'de ve Avrupa'da bir ilki başararak, uçak ile 10 metre eninde 30 metre yüksekliğinde pano çekimi hizmeti vermeye başlamıştır.

Kullandığımız cihazlar, tamamen hava fotoğrafçılığı tekniğine uygun olup, havadaki titreşime, rüzgara, ısı farklılığına, neme ve sisli ortama karşı dengeyi sağlayan son teknolojiye sahip sistemlerdir.

Kullandığımız objektifler özel filtreler sayesinde renklerin,ışık kırılmasından kaynaklanan solmayı engellemektedir. Kullandığımız fotoğraf makineleri, 12MP, 16MP, 22MP,39MP olup, çekim yapılacak arazi veya bölgeye göre çeşitlilik göstermektedir.

Fotograf Birleştirme Tekniği:

İleri teknoloji bilgisayar yazılımları yardımı ile belirlenen bölgenin büyüklüğü ve çekim yapılan irtifaya göre, %30-40 bindirmeli çekilen 40 kare ve üzeri fotoğraf bilgisayar ortamında birleştirilerek tek bir ultra yüksek çözünürlüklü fotoğraf elde edilir

Genel - Panaromik Çekimler:

Bir bölgeyi konu alan çalışmadır. Tek bir karede, tüm bölgeyi içerisine alan çekimlerdir. Bu çekimler belediyelerin veya tanıtım vakıflarının bölgelerini tanıtmalarında kullanılır. Örnek: Saraylar, Tarihi Eserler, Meydanlar, Beldeler, Şehirler, Köyler, Sanayi Bölgeleri..